Kihnu vanamoelise randme kudumine Märjamaal 27.03

Lisa ostukorvi19 €
Kursus toimub 27. märtsil kell 12-16 (või kuniks küsimusi jätkub) LõngaLangi pitsitoas Märjamaal, Pärnu mnt 37. Kohvi- ja teepaus küpsistega on hinnas.  Kursus sobib keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Koolituse esimeses osas tutvume toredate vanamoeliselt kootud Kihnu kindarandmetega. Vaatleme kompositsiooni, arutleme ja püüame tunda ära kasutatud tehnoloogilisi võtteid. Iga osaleja saab koeskeemid ja selgitused+ ühe muuseumikinda randme koekirja. Räägime eraldi kihnupärasest värvipaletist.

Teises osas proovime Kihnu randmetele iseloomulikke tehnilisi võtteid- alustame tööproovi vitsalise ülesloomisega, töö edenedes koome Kihnu tagisid ja pakkusid ning kierdu ehk vitsa ja kui jõuame, ka mitmevärvilist kudet ning pitskudet.

Kasutame 100% villast lõnga mõõdus 10/2-8/2. Vajalikud toonid- lambavalge, tumesinine (mustjas/indigo), tumepunane (madarapunane). Kaasa peaks võtma oma vardad (5tk) 1,25mm-2,00mm mõõduvahemikus vastavalt kudumiskäekirjale. Lõnga ja vardaid on ka kohapeal piiratud valikus, tasumine sularahas. Pakun ka indigoga värvitud sinist lõnga ning krapipunast.

Sellelt kursuselt saad:
  • teadmisi Kihnu saare kindapärandi kohta, rõhk kindarandmetel
  • oskuse lugeda pitsikirjade skeeme, kavandada kudumit enda mõõtudele vastavalt
  • oskuse ära tunda Kihnu spetsiifilisi kudumisnippe
  • oskuse alustada Kihnu kinnastele omase vitsalise ülesloomisega
  • oskuse kududa Kihnu tagisid ja pakkusid ning vitsalist kudet
Kuna osalejaid on vähe (kuni 3), saab kuduja põhjaliku tagasiside, igakülgse toe.

Et saada veelgi teadmisi Eesti sõrmkindapärandist, on kursus sobilik läbida koos sõrmkinnaste kavandamise, pöidlakiilude ja rahvuslike randmekatete kudumise koolitusega. Ostes rohkem kui ühe koolituse sellest sarjast saad allahindlust 15%, kui kasutad ostu registreerimisel sooduskoodi KINDAD