Pöidlakiilude kudumise õpituba Tallinnas 10.11.2019

Lisa ostukorvi25 €
Koolitus koosneb kahest osast. Esmalt vaatleme muuseumifotode abil, kuidas on kootud pöidlakiilusid etnograafilistel sõrmikutel+ tutvustan muidki pöidlakiile. Seejärel räägin vähemasti neljal erineval viisil pöidlakiilu kudumise võimalusest. Iga osaleja saab selgitava õppematerjali kudumisskeemi ja näpunäidetega.

Koolituse teises osas koome pöidlakiiluga tööproovi ja räägime pöidla kudumisest ning anatoomiliselt täpselt sobiva kinda kavandamisest.

Kursus toimub 10.novembril kell 12-16 Väike-Männiku käsitöötoas (Väike-Männiku 5, Tallinn). Kohvi- ja teepaus küpsistega on hinnas. Kursus sobib kõige paremini keskmiselt vilunud kudujale. Koolituskohta sõitmiseks täpsemad juhised saabuvad umbes nädal varem meilitsi (palun lisa ostu sooritamisel oma kontakttelefon ja meiliaadress).

Tööproovi kudumiseks kasutame 100% villast lõnga mõõdus 10/2-8/2. Kaasa peaks võtma oma vardad (5tk) 1,25mm-2,00mm mõõduvahemikus vastavalt kudumiskäekirjale. Lõnga ja vardaid on ka kohapeal piiratud valikus, tasuda saab sularahas.

Sellelt kursuselt saad:
  • teadmisi Eesti etnograafilise kindapärandi kohta
  • teadmisi erinevate kinnaste alustamisvõtete kohta, koos teeme läbi kahe värviga keerates ülesloomise.
  • oskuse luua silmuseid pöidlaavas jooksva lõngaga
  • õiged töövõtted ning mõned nipid hästiistuva pöidlakiilu tegemiseks
  • selgitustega skeemid pöidlakiilu kudumiseks oma kinnastele
  • teadmise, kuidas kavandada hästi istuvad sõrmikud just Sinu käe järgi