Traditsioonilise Haapsalu räti kudumine

Lisa ostukorvi
130 €

Haapsalu räti kudumise kursustel saad ülevaate traditsioonilise räti kujunemisloost ning erinevatest rätikudumise viisidest ja mustrikompositsioonidest. Räägime ruudukujulistest ja erineval moel kootavatest kolmnurksetest rättidest.  Rätikursuse orienteeruv kestus on kokku kuus tundi.  

Kursus on mõeldud edasijõudnud pitsikudujatele. Vajalik on koekirja skeemide lugemise oskus. Koome tööproovi Haapsalu rätile iseomaste alustamis- ja lõpetamisvõtetega ning nuppudega koekirjas (või soovi korral selle asemel äärepitsi tööproovi). 

Kohapeal koostan näitlikult räti kudumise õpetuse ruudukujulisele traditsioonide järgi kootavale rätile ning selgitan töö käiku. Kui soovid alustada ise rätikompositsiooni loomist, peaksid olemas olema raamat koekirjadega, (ruudu)paber, kalkulaator ning rätile planeeritud lõngast valmiskootud ja viimistletud tööproovid. Osaleja saab põhjaliku kirjaliku õppematerjali ning vajadusel nõustan ka edaspidi. 

Sellelt kursuselt saad:
  • Põhjaliku selgitustega õppematerjali, millel on videotugi ja lingid erinevatele lisamaterjalidele.
  • Oskuse analüüsida näidiseid ja koostada ise räti kudumiseks plaan.
  • Oskuse luua ja maha kududa silmuseid venival moel.
  • Teadmise, kuidas kasutades pitsikirju luua ise rätile kompositsioon ning teha vajalikud arvutuskäigud.
  • Oskuse kududa Haapsalu pitsile iseomaseid nuppe. Saad nippe nende paremaks moodustamiseks.
  • Oskuse arvutada räti äärepitsile vajalikke silmuseid, kududa äärepitsi.
Individuaalkoolitus on mõeldud kuni kahele osalejale korraga. Enne kursuse ostmist palun võta ühendust ning lepime kokku sobilikud kuupäevad ja kellaajad. Kui asud Märjamaalt kaugemal kui 75km, vali palun tasumisel lisaks kursuse hinnale transpordi- ja sõiduajakuluks arvestatud summa.