Jasmiinide aeg- tipust alustatud kolmnurkräti koekirja voldik

Lisa ostukorvi
4 €
Jasmiinide aeg on pitsikiri, mis on vormistatud tipust alustatava kolmnurkräti koekirjaks. Pitsikirja saad kududes korrata just niipalju, kui heaks arvad endale sobiliku mõõduga räti saamiseks- jälgi lihtsalt eraldi poordimotiivi ja kesosa motiivide kordumist.

Räti kiri on kahel leheküljel- sisaldab räti koekirja skeemi, äärepitsi skeemi ning kompaktselt kirja pandud lühikirjeldust kolmnurkräti kudumiseks, äärepitsile vajalike silmuste arvutamiseks ja skeemi äärepitsi õmblemiseks.

Jasmiinide aja kirjaga tipust alustatud rätt on traditsioonilisele Haapsalu rätile omase eraldi kootud ja külgeõmmeldud äärepitsiga. Kui soovid, võid kohandada seda disaini omale meelepäraseks ja lisaks võid seda mustrit kasutada  just oma parema äranägemise järgi mistahes muus kudumis. Palun siiski, et viitaksid ka algsele koekirja loojale LõngaLangile.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Räti koekiri on parim keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!