Pauliine kiri voldikuna

Lisa ostukorvi
4 €
Minu hea vana-vanaema Pauliine Riisalu oli see, kes juhatas mind lapsena käsitöö juurde. Tänulikkuses nimetasin selle koekirja tema auks. 

Pauliine sallikiri väikese lihtsa voldikuna (A4 mõõt murtuna kolmeks). Voldikus on lühidalt sama informatsioon, mis Pauliine kirja PDF-formaadis koekirjas kõrvalasuvas ostumenüüs.

Pauliine kiri on pitsiline koekiri, sobilik Haapsalu salli kudumiseks, sisaldab koekirja skeemi ning kompaktselt kirja pandud lühikirjeldust Haapsalu salli kudumiseks. Lisaks võib seda mustrit kasutada  just oma parema äranägemise järgi mistahes muus kudumis.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Pauliine kiri on parim keskmiselt vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem e 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!