Lumehelbekirjaga rätt- allservast alustatud kolmnurkräti kiri

Lisa ostukorvi
4 €
Lumehelbekirjaga kolmnurkräti poordiosas jookseb rikkalik ja romantiline motiiv lumehelbekestega sallikirjast. Kolmnurkräti kudumist alustatakse allservast, äärepitsist ning töö jätkudes kahandatakse silmuseid räti äärtel ja keskel.

Valmis räti mõõdud: pikim serv ca140-155cm ja tipust pikima servani ca 65cm. Kuna inimeste kudumiskäekirjad, lõnga- ja vardaeelistused on väga erinevad, siis need on umbkaudsed keskmised mõõdud.

Kudumiseks on antud räti koekirja skeemid jaotatutena sektoriteks (kokku 5 leheküljel) printerisõbralikus A4 formaadis.

Koekirja saadan antud meiliaadressile PDF-formaadis esimesel võimalusel, kindlasti mitte hiljem kui 48 tunni jooksul. Koekirja kasutamiseks vajad oma seadmes Adobe Readerit või sarnast programmi, mis on saadaval tasuta.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, kolmest silmusest keerus kolme silmuse väljakudumist, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Räti koekiri on parim keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!

Foto autor: Meelis Koks