Paistu kiri

Lisa ostukorvi
4 €
Paistu pitsikiri sai inspiratsiooni Paistu piirkonna tihedatest punase lõngaga tehtud päälinikutikanditest.

Paistu kiri on pitsiline koekiri, sobilik Haapsalu salli kudumiseks, sisaldab koekirja skeemi ning kompaktselt kirja pandud lühikirjeldust Haapsalu salli kudumiseks. Lisaks võid seda mustrit kasutada  just oma parema äranägemise järgi mistahes muus kudumis.

Koekirja saadan antud meiliaadressile PDF-formaadis esimesel võimalusel, kindlasti mitte hiljem kui 48 tunni jooksul. Koekirja kasutamiseks vajad oma seadmes Adobe Readerit või sarnast programmi, mis on saadaval tasuta.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Paistu kiri on parim keskmiselt vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!