Renessansikirjaga rätt- allservast alustatud kolmnurkräti kiri

Lisa ostukorvi
4 €
Renessansikirjaga rätt on pitsimustrite pillerkaar- poordiosa motiivid on rikkalikud ja lopsakad ning ka äärepitsi puhul ei saa tagasihoidlikkusest rääkida.  Kolmnurkräti kudumist alustatakse allservast, äärepitsist ning töö jätkudes kahandatakse silmuseid räti äärtel ja keskel.

Valmis räti mõõdud: pikim serv ca180-190cm ja tipust pikima servani ca 85cm. Kuna inimeste kudumiskäekirjad, lõnga- ja vardaeelistused on väga erinevad, siis need on umbkaudsed keskmised mõõdud.

Kudumiseks on antud räti koekirja skeemid jaotatutena sektoriteks (kokku 5 leheküljel) printerisõbralikus A4 formaadis. Poordiosa skeemid on küllaltki väikesed. Kui on võimalus, prindi need leheküljed mugavuse huvides A3 formaadis.

Koekirja saadan antud meiliaadressile PDF-formaadis esimesel võimalusel, kindlasti mitte hiljem kui 48 tunni jooksul. Koekirja kasutamiseks vajad oma seadmes Adobe Readerit või sarnast programmi, mis on saadaval tasuta.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, kolmest silmusest keerus kolme silmuse väljakudumist, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Räti koekiri on parim keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!

Foto: Meelis Koks (FB Meelise pildinurk)